Türkiye Cumhuriyeti

Haydarabad Başkonsolosluğu

Başkonsolosun Mesajı

Başkonsolosun Mesajı

 

 

Değerli Vatandaşlarım ve Sevgili Hintli Dostlarımız,

 

Sizlerin yaşadığı ve tarihi ilişkilerimizin bulunduğu Haydarabad’a Başkonsolos olarak atanmış olmaktan son derece mutluluk ve şeref duyuyorum.

 

Görev bölgemizde ikamet eden siz değerli Vatandaşlarıma ve sevgili Hintli Dostlarımıza hizmet sunmanın onurunu burada sizinle paylaşmak isterim. Bu hizmet çıtasının sürekli geliştirilerek yükseltilmesi en önemli vazifemizdir.

 

15 Kasım 2013 tarihinde aktif hale gelen ve Mart 2015 ayı itibariyle kuruluşunu tamamlayan Başkonsolosluğumuz, sizlerin bir ikinci evi ve her zaman memleket hasretini giderebileceğiniz güzel Türkiye’mizin bir parçasıdır.

 

Başkonsolosluğumuzun bulunduğu Haydarabad, köklü bir tarihe ve değerlere sahip olmanın yanısıra, Hindistan’ın önemli ticari ve ekonomik kentleri arasında yeralmaktadır. Başkonsolosluk olarak, Haydarabad’la siyasi, ekonomik, ticari ve kültürel başta olmak üzere her alandaki ilişkilerimizi tüm veçheleriyle kuvvetlendirmek bir başka önemli görevimizi teşkil etmektedir. Bu yolda atacağımız her adımın, Türkiye ile Hindistan arasında güçlü dostluk bağlarına dayanan ilişkilerimizin pekiştirilmesine de katkı sağlayacağının bilinci içerisindeyiz.

 

Bu vesileyle, ülkemizin yurtdışındaki en önemli temsilcileri olan siz değerli Vatandaşlarımızın, Türkiye’mizin tanıtılmasındaki ve Haydarabad’la olan ticari ilişkilerimizin geliştirilmesindeki çabalarında her türlü yardımı ve desteği sağlamaya hazır olduğumuzu burada belirtmek isterim.

 

Bu fırsattan istifadeyle, siz değerli Vatandaşlarımıza ve sevgili Hintli Dostlarımıza Başkonsolosluğumuzun kapısının her zaman açık olduğunu ifade eder, şahsım ve Başkonsolosluğumuz personeli adına en içten sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

 

 

 

Arda ULUTAŞ

Başkonsolos